+ 38-(097)-081-73-97

продажа чеснока

zaschita71@ukr.net

продажа чеснока

Яровий /ярий часник

посадка часнику весною

Характерно ярові сорти часнику показали найкращі результати при посіві ранньою весною і зберіганні посівного матеріалу в холоді.

Зберігання посівного матеріалу нестрелкующіхся часнику в теплі при весняному посіві порушує процеси розвитку рослин, і цибулини або не визрівають, або не формують зубків.
В останні роки в Державний реєстр сортів рослин, прідатніх для Поширення в Україні не занесена жодного сорту часнику ярого.
У довідковій літературі, виданій ще 10-15 років тому, згадуються ярові сорти часнику Одеський 13 і Український білий гуляйпольській.
Це пов’язано з тим, що в останні роки не проводиться селекційна робота по створенню нових сортів серед нестрелкующіхся ярих.
З огляду на все «ЗА» І «ПРОТИ», навесні, замість ярого (ярого) часнику, (а Ви спробуйте розібрати головку часнику на зубки вручну)) рекомендуємо висівати насіння (воздушки) озимого часнику.

Посів повітряних ярої чесноксемян навесні дасть Вам можливість отримати в липні місяці поточного року урожай однозубки часнику першої репродукції для подальшого розведення сортового озимого часнику.

яровой чеснок

Яровий часник висаджується навесні. Озимий часник висаджується восени під зиму. Розподіл часнику на яровий і озимий проводиться за принципом вирощування часнику: один з них висаджують під зиму (озимий часник), а інший ярої часник навесні (ярої часник).

Але відмінність цих двох видів не тільки в часі посадки, а ще й у властивостях.
Ярові сорти часнику — тільки нестрелкующіхся форми —
(Насіння часнику-воздушки у них відсутні).
Зубчики розташовані хаотично.
Вегетаційний період озимих стрілки сортів становить 110-120 днів,
Ярих відповідно 75-90 і 90-110 днів.
Рослини, що висаджуються восени, — більш врожайні, дозрівають на 2-3 тижні раніше, ніж ярі, зберігаються до грудня — січня місяця.

Яровий часник відрізняється за формою: зубки розташовані в 2-3 ряди, при цьому внутрішні зубки — дрібні, а зовнішні — великі.
Яровий часник чудово зберігається протягом 2 років при дотриманні умов зберігання.
Урожайність ярого часнику багато менше, ніж у часнику озимого
Яровий часник, як правило, не утворює стрілок з бульбочками.
Ярові сорти часнику висаджують рано навесні, вони менш урожайні, втім,
цибулини відрізняються хорошою лежкості (особливо при холодному зберіганні при t -1- + 3 ° С)
Навесні, як тільки дозволить стан грунту, проводять культивацію і відразу ж висаджують зубки саджалкою для часнику. Відстань між зубками в рядках повинно бути 5-6 см. Глибина посадки зубки від поверхні грунту до верхньої частини його — не більше 2-3 см, так як при більш глибоких посадках часник дозріває пізніше, а цибулини деформуються.

У перші 60-65 днів вегетаційного періоду на посівах часнику необхідно підтримувати вологість грунту на рівні 70-80 проц. від повної вологоємності.
У період початку формування цибулин рослини ярого часнику потребують фосфорно-калійної підгодівлі з розрахунку 1,5-2 ц-га суперфосфату і 0,75-1 ц-га хлористого калію.
Забирають часник при масовому усиханні нижніх, пожелтении і полегании верхніх листків, що буває в кінці серпня — початку вересня. На прибиранні використовують ті ж машини, що і для збирання озимого часнику.
Після польовий просушування часник збирають, обрізають і звозять під навіси, де досушують при активній вентиляції повітря, нагрітого до 25-30 °.
Цибулини часнику дуже чутливі до ударів, в результаті яких соковита тканину зубків загниває, тому при сортуванні і остаточному доопрацюванні цибулин часнику потрібно проявляти велику обережність.
Після обрізки (довжина шийки не більше 5 см), просушування і сортування цибулини часнику закладають на зберігання.
У зв’язку з цим яру продукцію доцільно використовувати в зимово-весняний період

+ 38-(097)-081-73-97

продажа чеснока

zaschita71@ukr.net

продажа чеснока

По вопросам приобретения качественного посадочного материала сортового озимого чеснока и консультаций по вопросам посадки чеснока и выращивания в промышленных обьёмах обращайтесь

☎ + 38 (097)-081-73-97
Валентина Григорьевна
✉ zaschita71@ukr.net