+ 38-(097)-081-73-97

продажа чеснока

zaschita71@ukr.net

продажа чеснока

Підготовка ґрунту під посадку часнику

посадка часнику. добриво і підживлення часнику

Часник прекрасно реагує на раневесеннюю підгодівлю розчином перегною в воді 1: 7 (4-5 т / га) з додаванням фосфорно-калійних добрив. 

Звертаємо увагу що підвищені норми фосфорно-калійних добрив сприяють підвищенню зимостійкості рослин і накопичення в них сухої речовини цукру білків а підвищені дози азотних добрив на оборот затримують визрівання і погіршують збереження часниковою продукціі.

 Після збирання попередника проводять лущення поля на глибину 6-8 см дисковими орудіямі.

При засміченні поля багаторічними кореневищними бур’янами подальшою операцією буде дискування, його проводять через 12-14 днів в перпендикулярному напрямку до пе виття обробці, на глибину 10-12 см. При появі масових сходів бур’янів проводять оранку з боронуванням на глибину 25-27 см, не пізніше 58-30 днів до посадки часнику. Під оранку вносять фосфорно-калійні добрива і перегній, якщо планується. При появі бур’янів і випаданні інтенсивних дощів проводять 1-2 культивації або боронування. Передпосадкової культивацію проводять в день посадки часнику під кутом 90 ° до вспашке.

Обовяковим прийомом, який підвищує врожайність і товарні характеристики на 25-60% (на товарних посадках), є видалення стрілок у озимих стрілки сортів чеснока.

Приступают до видалення квітконосів при масовому їх появі. Операцію цю проводять вручну, на невеликих ділянках, або спеціальними косарками, не пошкоджуючи при цьому верхні лістья. 

Важливим елементом вирощування часнику є глибина посадки. Вона в прямій мірою залежить від механічного складу грунту, величини зубків і однозубок, наявності вологи в грунті. На легких ґрунтах великі зубки висаджуються на глибину до 8-9 см, рахуючи від донця, на суглинних грунтах глибина посадки відповідає 6-7 см. Посадку дрібних зубків проводять на 1-2 см дрібніше. Вищезазначена глибина посадки дозволяє розмістити посадковий матеріал у вологому грунті, запобігти випирання зубків. 

Повітряні ж цибулини висівають на глибину 4-5 см. Поряд з підготовкою посадкового матеріалу посадка часнику є так само досить трудомістким процесом. При невеликих обсягах роботи посадка часнику проводиться вручну.

Вирощування озимого часнику починається з вибору посадкового матеріалу озимого часнику.

Одним з важливих агропріёмов при посадці часнику є основна і передпосівна підготовка грунту під посадку часнику (воздушки часнику, однозубки часнику, зубків часнику).

В умовах глибокого залягання ґрунтових вод часник вирощують на рівній площі, а там, де близько підходять грунтові води, часник краще розміщувати на піднесених грядках, щоб уникнути випареванія і вимоканія.  

Обробка грунту під посадку часнику залежить від типу попередника та строків звільнення поля (ділянки) після попередника. Спочатку проводиться поверхнева обробка лущильниками, важкими дисковими боронами або чизель-культіваторамі. 

 Якщо поле засмічене багаторічними коренепаростковими бур’янами, то спочатку необхідно провести обробку з метою подрібнення рослинних залишків і бур’янів на глибину 6-8 см (ЛДГ-10, БДН-3) в агрегаті з трактором Т-150. Якщо грунт після попередника суха, позитивний ефект перед обробкою дає полив (норма поливу — 250-300 м3 / га). В такому стані поле залишається до проростання бур’янів і відростання розеток осоту, молочаю.  

Потім проводиться друге лущення лемішними лущильниками ППЛ-10-25 на глибину 12-15 см. Після підсихання подпаханном рослинності поле вирівнюється довгобазова планировщиками П-2,8, П-4.  Потім вносять органічні і мінеральні добрива машинами 1ПТУ-4, 1РМГ-4 з трактором МТЗ-80/82 і проводять оранку плугами ПН-4-35, ПЯ-4-35 з трактором Т-150 на глибину 27-30 см.в залежності від стану поораної грунту, строків проведення оранки, зони вирощування і термінів посадки часнику проводять відповідну обработку. При підзимній посадці часнику (восени) оранку необхідно проводити не пізніше, ніж за 1-1,5 міс. до запланованого терміну посадки часнику.  Після оранки поле потрібно обробити до мелкокомковато стану. Для цього застосовують дискування лущильником ЛДГ-10 з боронами ЗБЗТУ-1Д потім важкими дисковими боронами БДН-3 з зубчастої бороною ЗБЗТУ-1,0. Далі поле культивують паровими культиваторами КПС-4 з боронами. В подальшому поле підтримується в пухкому стані, чистим від бур’янів. Ефективним прийомом для обробки є фрезованіе почви. В зонах надмірного зволоження безпосередньо перед посівом нарізають гряди. При весняної посадки часнику поле при ранній оранці обробляють за типом напівпару, аналогічно наведеної раніше системі, а безпосередньо перед замерзанням проводиться чизелевание на глибину 14- 16 см. Рано на весні можна провести боронування ЗБЗТУ-1 і потім культивацію на глибину 8-10 см культиватором з боронованіем. Доказано що озимі сорти часнику в центральних і західних регіонах у зиму часник дол дружин входити в добре укорененном стані з проростками 0,5-1,5 см.  Терміни посадки збігаються з моментом, коли температура грунту опускається до 10-12 ° С. Ярові форми восени висаджуються в такі ж терміни, що і озимі, а навесні — з моменту початку польових робіт. Озима посадка ярого часнику забезпечує зростання врожайності на 30-40%, але при цьому погіршується його лежкість в процесі храненія.

  Повітряні цибулини часнику висівають восени, одночасно з посадкою зубків, або ж рано навесні.  Існує безпересадочна технологія отримання товарного часнику з повітряних цибулин.

+ 38-(097)-081-73-97

продажа чеснока

zaschita71@ukr.net

продажа чеснока

По вопросам приобретения качественного посадочного материала сортового озимого чеснока и консультаций по вопросам посадки чеснока и выращивания в промышленных обьёмах обращайтесь

☎ + 38 (097)-081-73-97
Валентина Григорьевна
✉ zaschita71@ukr.net