+ 38-(097)-081-73-97

продажа чеснока

zaschita71@ukr.net

продажа чеснока

Вирощування часнику з воздушки

посадка часнику повітряними насінням восени / навесні. Спосіб посадити виростити часник з повітряної цибулини

посадка часнику воздушки бульбочками, повітряним насінням. Норми посадки висіву воздушки на гектар, сотку

Терміни і способи посіву повітряних цибулин, догляд, прибирання однозубки Підбір участка

Для вирощування однозубки з повітряних бульбашок часнику необхідно відводити високородючю і чисті від бур’янів площі. Обробка грунту і добрива такі ж, як при товарних посівах часнику.

Площа перед посівом добре виравнівається

Коли садити повітряну цибулину (бульби) часнику:

осінній посів повітряної цибулини часнику весенній посів повітряної цибулини чеснока.

Посадка воздушки часнику восени — Кращі строки посіву, через 8-10 днів до масової посадки часнику. При посіві в такі строки повітряні цибулинки до замерзання грунту добре вкорінюються, а навесні, використовуючи запаси осінньо-зимової вологи, краще ростуть і розвиваються, формуючи велику однозубку.

Посадка воздушки часнику навесні — У випадку неможливості осіннього посіву бульбашок часнику, можна провести сівбу повітряних цибулин навесні, але в найбільш ранні терміни, як тільки можна вийти в поле. Урожайність однозубки при цьому буде нижче в порівнянні з осінньою севом.

Яке міжряддя для посіву повітряної цибулини часнику

На великих площах повітряну цибулину можна висівати: широкосмуговим способом з відстанню між рядами 45 см і шириною смуги 6-8 смленточним способом з міжряддями 60-70 см за розміщенням в стрічці 6-12 рядків з відстанню між ними 7-15-20 см. На невеликих городніх ділянках звичайним рядковим способом з відстанню між рядками 20-25 см. Норма висіву залежить від способу посіву, так і від розміру повітряної луковіци.

Кількість необхідних повітряних цибулин (воздушки) часнику на гектар

Прі посіві повітряної цибулини діаметром 3-5 мм необхідний обсяг становить 50 — 70 кг / га, а з діаметром понад 5 мм норма висіву воздушки повишаеться.

На яку глибину садити воздушку часнику

Оптімальная глибина закладення: для дрібної фракції — 3,0 см; великий — до 4,0-5,0 см. Дуже ефективно мульчування рядків торфом або перегноєм шаром 2-3 см

Як доглядати за посівами повітряних насіння чеснока

Догляд за посівами полягає в розпушуванні міжрядь і знищенні бур’янів. Навесні на великих площах посіви боронують. Густота посіву повинна складати 40-50 цибулин на 1 п. М.

Еффектівной мірою є подкормка. першу проводять в кінці березня — початку квітня другу — в першій п’ятиденці травня у дозах, як для озимого чеснока.

На невеликих площах бажано в другій підживлення внести деревну золу з розрахунку приблизно 5-6 склянок на 10 м2. Поливи посівів повітряної цибулини також ефективні. Особливо в травні при відсутності дощів — необхідно виконати 1-2 поліва.

Коли збирати урожай однозубки часнику

Дуже уважно потрібно стежити за ростом і розвитком рослин однозубки в кінці вегетації (середина — початок останньої декади червня), щоб правильно визначити термін збирання, який збігається з початком пожовтіння кінчиків листя і початком вилягання пера. Спізнюватися з прибиранням не можна, так як листя однозубки дуже швидко засихають і відмирають, а цибулина самозакапивается в грунт, значно ускладнює вибору однозубок і призводить до суттєвих втрат урожая

Чим копати однозубку часнику

На великих площах кореневу систему підрізають зазвичай скобами, а рослини вибирають з грунту вручну і викладають в рядки для просушкі.На невеликих ділянках однозубок неглибоко підкопують лопатами, вибирають з грунту і викладають в рядки, як цибуля-севок, бажано до повної просушки. 

Вирощування часнику з повітряних цибулин передбачає використання в якості насіння часнику повітряні насіння і вирощування товарного часнику з однозубок. Це дозволяє оздоровити часник і відповідно підвищити урожайность.

Постійне використання частини врожаю товарного для подальшої посадки (через зубки) істотно знижує ефективність культури часнику

Щоб отримати урожай приблизно 8-9 т / га, необхідно закопати в землю до 2 т / га середніх зубків товарного часнику масою близько 5-6 г кожен.  Щоб уникнути таких втрат можна використовувати як посадковий матеріал однозубку, вирощену з повітряних цибулин (бульбочки, воздушку), які утворюються в суцвітті стрілки часнику і добре проглядаються, коли тріскається капюшон покривного суцвіття

Насінневий матеріал однозубки — більш зимостійкий, стійкий до ураження хворобами і має більш врожайні покоління в порівнянні з потомством, яке отримують з зубков.

Як відомо, повітряні цибулинки в основному мають розмір зерна вівса або ячменю. Рідше вони злегка овальні або майже круглі і за формою нагадують горошину. У різних сортах їх форма і розмір неодінакови.

Трохи визначимося з термінами:  

Насіння часнику — хоч ми і користуємося цим терміном, але часник насіння не формує (окрім дикорослого). Однак для простоти в спілкуванні посадковий матеріал часнику (повітряні цибулинки, однозубки і зубки) називають насінням часнику. Повітряна цибулина часнику — як синоніми також використовуються: повітряні цибулини, бульбочки, воздушка. 

Коли збирати повітряні цибулинки чеснока

Повітряні цибулинки на насіння збирають, коли суцвіття повністю сформовані, а в 5-6% його спостерігається розтріскування капюшона.

При цьому зріз проводять вище першого листа, залишаючи 30-35 см стрілки нижче суцвіття. На невеликих фермерських або насіннєвих присадибних участ ах для отримання якісних повітряних цибулин можна певну кількість рослин залишити з ними до прибирання. Для сушки рослини з повітряними цибулинами необхідно викласти окремо, підклавши відразу ж під суцвіття брезент, щоб не втратити найбільш цінні повітряні цибулинки, які визрівають і обсипаються першими. Тут необхідно зазначити, що повітряні цибулинки краще зберігаються в суцвітті, тому можна витрушувати їх перед самою підготовкою до севу.

Який урожай повітряної цибулини часнику з 1 Га

с 1 га в залежності від крупності отримують 10-15 ц повітряних насіння часнику.

Які краще садити повітряні цибулинки часнику

Повітряні цибулини часнику сортують на зерноочисних машинах. Для сівби беруть велику і середню фракції діаметром 3-5 мм і более. Дуже дрібну викидають

Мілку (2-3 мм) при необхідності (цінний сорт) висівають на окремій ділянці. О том, як впливає діаметр повітряної цибулини на урожай однозубки часнику, свідчать результати досліджень О. Ю. Барабаша, А. Д. Шрам і С. П. Гутирі (2002), які представлені ніжче:  

Як видно найвищий урожай однозубки отримано при посіві повітряної цибулини діаметром більше 5,0 мм — 2,15 т / га. Діаметр воздушної луковічкі, мм Урожай однозубкі, т / га Вихід однозубки за розміром,% більші, діаметр 1,5 см середні, діаметр 1-1,4 см дрібні, діаметр менше 1 см5 , 0 і більше 2,15 72 20 февраля3,1-5,0 1,05 64 24 122,0-3,0 0,74 — 46 54  

При діаметрі повітряної цибулини 5 і більше м — краще була структура врожаю, основну частину якого (72%) становила велика однозубка діаметром понад 1,5 см. Однозубок середнього розміру було тільки 20%, а дрібних — 2% .

Зменьшення діаметра воздушки до 3,1-5,0 мм привело до істотного зниження врожаю (10,5 ц / га), в той час як його структура залишилася досить стабільной. Істотне зниження врожаю і погіршення його структури були отримані при посіві повітряних цибулин діаметром 2,0-3,0 мм. 

Тут, крім різкого зниження врожаю (7,4 ц / га), спостерігали суттєве погіршення структури в бік збільшення дрібної фракції однозубок до 54% . 

Можно вважати, що для промислового вирощування часнику на великих площах найкраще підходять повітряні цибулинки діаметром більше 5,0 мм, а також 3,1-5,0 мм

Розмір воздушки часнику 4 6 мм — найоптимальніший розмір насіння для висіву у відкритий грунт восени або навесні

посадка чеснока воздушными семенами
посадка часнику воздушкой восни/весною

посадка часнику повітряними насінням. Норми посадки воздушки на сотку гектар. Вирощування часнику з воздушки

Купить воздушку чеснока. Стоимость воздушки
купити воздушку часнику за оптовими цінами

розрахунок вартості воздушки. купити воздушку часнику. Ціна на повітряне насіння оптом від кг. Розрахунок оптової ціни насіння

воздушку часнику купити на посадку

способи посадки і вирощування часнику з повітряного насіння часнику.Догляд за посівами повітряних насіннин часнику

Выращивание чеснока из воздушки
посадка і вирощування воздушкой

посадка часнику повітряним насінням восени / навесні. Спосіб посадити виростити часник з повітряної цибулини

+ 38-(097)-081-73-97

продажа чеснока

zaschita71@ukr.net

продажа чеснока

По вопросам приобретения качественного посадочного материала сортового озимого чеснока и консультаций по вопросам посадки чеснока и выращивания в промышленных обьёмах обращайтесь

☎ + 38 (097)-081-73-97
Валентина Григорьевна
✉ zaschita71@ukr.net